Met de naam Zeeland moet er wel een overvloed zijn aan heerlijke producten uit de Zee. Mosselen spannen toch wel de kroon. Lees verder
In de Zeeuwse wateren zwemt weer volop vis. Beroepsvissers zorgen voor voorraad in de viswinkels en supermarkten en op de vele markten in Zeeland. Er zit veel platvis, zoals schar, schol, tong en bot. Maar ook kabeljauwachtigen worden regelmatig gevangen, zoals gul, wijting en steenbolk.
Maar wat denk je van zeebaars, rode poon, pieterman, geep, makreel en tegenwoordig zelfs zeeforel? Geen wonder dat bij bijna ieder restaurant verse vis op de menukaart staat. Gebakken, gestoofd, gegrild, rauw, in vissoep, gefrituurd, je kunt er alle kanten mee op.
Maar laten we die heerlijke zeevruchten niet vergeten! Oosterscheldekreeft, zeekreeft, Noordzeekrab, Hollandse garnalen, mosselen, kreukels, kokkels en mesheften. Zelfs de overheerlijke Langoustine (ook wel Noorse kreeft) wordt nu al vlakbij de Zeeuwse wateren gevangen.